Ke 1.6. klo 19.00 koulun parkkialueella.
Ohjaajana Heli Määttä.
tiistai 31. toukokuuta 2016
keskiviikko 25. toukokuuta 2016
Näyttelyharjoitukset jatkuu
Näyttelyharjoitukset
pe 27.5.2016 klo 19.00 koulun parkkialueella.
Ohjaajana Heli Määttä.
pe 27.5.2016 klo 19.00 koulun parkkialueella.
Ohjaajana Heli Määttä.
lauantai 21. toukokuuta 2016
Ryhnmänäyttelyn tulokset ja kuvasatoa
Ryhmänäyttelyn tulokset
Bestin in Show
1.Lapinporokoira 480,Cossaks Nordic Nippuri om.Maijala Lasse,Tiina Ahava
2.Minitiimin Updated Quizz 197 om.Yliaska Anna
BIS kasvattajaluokka
1. lapinporokoira
3017 Kennel Suopunkitytön om Ollila Seija
2.
Saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea
3013 Kennel Blackbagheera's om Luiro-Juntunen Tanja
3Jämtlanninpystykorva
3011 Kennel Batucanin om. Ollila Anu
4.shetlanninlammaskoira
3010 Susadan om. Ojala Tiina Annikki
BIS Veteraani
1
Schipperke
135 Laperke Sparkplug om Anu Issakainen
2
Lapinporokoira
488 Hattivatin Sammaleinen om Maijala Lasse
3
Shetlanninlammaskoira
197 Minitiimin Updated Quizz om. Yliaska Anna
4Jämtlanninpystykorva
283 Batucanin Pastilli om. Poikajärvi Päivi
RYHMÄ 1
RYP 1
shetlanninlammaskoira
197 Minitiimin Updated Quizz om. Yliaska Anna
RYP 2
schipperke
135 Laperke Sparkplug om. Issakainen Anu
RYP 3
welsh corgi pembroke
45 Suukkosuun Dream On om, Hiltunen Pinja
RYP 4
Pumi
30 Mariell De Marque Lothus Av Fylgia om. Kinnunen Vilpiina, Metsävainio Eila
RYHMÄ 5RYP 1
lapinporokoira
480 Cossaks Nordic Nippuri om. Maijala Lasse, Ahava Tanja
RYP 2
samojedinkoira
514 Glaada's All Green om. Turkka Laura, Immonen Tuomas
RYP 3
karjalankarhukoira
331 Passione Nera Dell Amoretto om. Saijets Anna-Riitta Anita, Saijets Jani-Pekka
RYP 4
pohjanpystykorva
376 Punapippurin Hattutemppu om Aatsinki-Hämäläinen Meri
Näyttelyn kuvasatoa tästä linkistä
Bestin in Show
1.Lapinporokoira 480,Cossaks Nordic Nippuri om.Maijala Lasse,Tiina Ahava
2.Minitiimin Updated Quizz 197 om.Yliaska Anna
BIS kasvattajaluokka
1. lapinporokoira
3017 Kennel Suopunkitytön om Ollila Seija
2.
Saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea
3013 Kennel Blackbagheera's om Luiro-Juntunen Tanja
3Jämtlanninpystykorva
3011 Kennel Batucanin om. Ollila Anu
4.shetlanninlammaskoira
3010 Susadan om. Ojala Tiina Annikki
BIS Veteraani
1
Schipperke
135 Laperke Sparkplug om Anu Issakainen
2
Lapinporokoira
488 Hattivatin Sammaleinen om Maijala Lasse
3
Shetlanninlammaskoira
197 Minitiimin Updated Quizz om. Yliaska Anna
4Jämtlanninpystykorva
283 Batucanin Pastilli om. Poikajärvi Päivi
RYHMÄ 1
RYP 1
shetlanninlammaskoira
197 Minitiimin Updated Quizz om. Yliaska Anna
RYP 2
schipperke
135 Laperke Sparkplug om. Issakainen Anu
RYP 3
welsh corgi pembroke
45 Suukkosuun Dream On om, Hiltunen Pinja
RYP 4
Pumi
30 Mariell De Marque Lothus Av Fylgia om. Kinnunen Vilpiina, Metsävainio Eila
RYHMÄ 5RYP 1
lapinporokoira
480 Cossaks Nordic Nippuri om. Maijala Lasse, Ahava Tanja
RYP 2
samojedinkoira
514 Glaada's All Green om. Turkka Laura, Immonen Tuomas
RYP 3
karjalankarhukoira
331 Passione Nera Dell Amoretto om. Saijets Anna-Riitta Anita, Saijets Jani-Pekka
RYP 4
pohjanpystykorva
376 Punapippurin Hattutemppu om Aatsinki-Hämäläinen Meri
Näyttelyn kuvasatoa tästä linkistä
Tilaa:
Blogitekstit (Atom)
Vuosikokous la 16.3. klo 13.00
Posion Kennelkerhon ry:n vuosikokous La 16.3.2024 klo 13.00 Vapaa-Aikatalo Pyrintö , Posiontie 24, 97900 Posio Kokouksessa käsiteltävät asi...
-
8.8.2015 POSIO valtuustosali Kirkkotie 1, klo 10.00 - Kurssin johtaja/ kouluttaja Juha Rytilahti. Ilmoittautuminen 6.8. mennessä Reino L...
-
Vielä kennelkerhon järjestämiä hirvenhaukkukokeita jäljellä seuraavasti pe 17.10.2014 Piirinmestaruuskoe Vapaa-aikatalo Pyrintö, ylit. Ke...